Sigortacılık Zirvesinin Nabzı 8 Mart Oracle Sigortacılık Zirvesi’nde Attı

788 0
788 0

Her yıl Oracle tarafından düzenlenen ‘Oracle Sigortacılık Zirvesi’ bu yıl 8 Mart 2017 tarihinde İstanbul Raffles Otel’de gerçekleşti. Sigortacılık alanında geliştirilen yeni çözümleri ve yaklaşımları sektöre sunan Oracle, bu yıl da bu misyonla yola çıkarak etkinliğin temasını ‘Sigortacılık Sektöründe Dijital Dönüşüm’ olarak belirledi. ‘Dijital’ ve ‘Değişim’ kavramlarının ön plana çıkarıldığı etkinlikte, misafir konuşmacılar ve sektörün önde gelen isimleri bir araya geldi. Oracle’ın global olarak Dijital Dönüşüm vizyonu ve başarı örnekleriyle başlayan etkinlikte panel, sunumlar ve demolara yer verildi.

Intel ana sponsorluğu, Infotech, Oraturk ve Vizyoneks gold sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte ‘Analitik, Bulut Bilişim ve Güvenlik’ alanlarındaki gelişmelerin sigortacılık sektörüne olası etkilerine ilişkin öngörülere de yer verildi.

Sigortacılık Sektöründe Dijital Dönüşüm

Bu yıl da sigortacılık dünyasına ilişkin herşeyin konuşulduğu etkinliğin açılışını Oracle Türkiye Finans Sektörü Teknoloji Satış Direktörü Işıl Kılınç ve Oracle Türkiye Sigortacılık Sektörü Satış Yöneticisi Burak Kuzucu yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından ise Oracle Sigortacılık Sektörü Strateji Direktörü David Punter katılımcılarla buluştu. Punter, ‘Digital Disruption in Bancassurance’ başlığı altında toplandığı sunumunda değişen sigortacılık sektörü ve müşteri ihtiyaçlarına yer verdi.

Etkinliğin dikkat çeken sunumlarından biri de ‘Geleceğe Dönüşüm’ başlığı altında İstanbul Bilgi Üniversitesi Next Akademi Kurucusu Levent Erden tarafından gerçekleştirildi. Erden sunumunda sigortacılık sektörünün gelecek odaklı değişim ihtiyaçlarına değindi.

8 Mart Oracle Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Zirvesi

Sigortacılık Sektöründe Değişim Vurgusu

Levent Erden’in ardından sunumuyla etkinliğe katkıda bulunan bir diğer isim ise Vizyoneks Genel Müdürü Hüseyin Şahin oldu. Şahin yaptığı ‘Kaplumbağalar Neden Kabuk Değiştirir?’ başlıklı sunumunda AR-GE kavramının önemine ve sigortacılık sektöründe bu kavramın etkinliğine dikkatleri çekti.

Bu yılın sürpriz isimlerinden biri de Fintech İstanbul’un kurucu ortağı Prof.Dr. Selim Yazıcı oldu. Yazıcı’nın moderatörlüğünde ve Generali Sigorta CEO’su Mine Ayhan, Allianz Türkiye CIO’su Kaan Günay, AvivaSA Dijital Dönüşüm Bölüm Yöneticisi Emek Akbal katılımıyla gerçekleşen panelde, sigortacılık sektöründeki temel ‘trend’lerin neler olduğu, bunların iş yapış biçimlerini nasıl etkilediği ve değişimin önünde gitmek için neler yapılabileceği gibi sorulara yanıtlar arandı.

Yanıtlanan pek çok sorunun ardından katılımcılarla buluşan bir diğer isim ise  Infotech Kanal ve Ürün Geliştirme Direktörü Murat Emre Duman oldu. Duman sunumunda Infotech olarak ‘Gerçek Zamanlı Konumsal Pazarlama’ konusunda bulundukları noktaya ve bu konu hakkında yapılabileceklere yer verdi.

Etkinliğin teması Sigortacılık Sektöründe Dijital Dönüşüm olunca, güvenlik konusuda etkinlikte yoğun olarak yer alan meseleler arasındaydı. Oraturk Kurucu Ortağı Yalçın Zorman yaptığı sunumda ‘Sürekli Güvenlik ve White Hacker Hizmetleri’ gibi konulara yer verdi. Zorman’ın White Hacker konusuyla ilgili paylaştığı bilgiler katılımcılar tarafından dikkatle takip edildi.

Etkinliğin öğleden sonra gerçekleşen kısmındaysa, 5 farklı salonda paralel sunumlar yönetildi. Dijital Dönüşüm yolculuğunda Oracle müşterilerinin gerçekleştirdiği başarılı proje örneklerinden, iş ortaklarının geliştirdiği yenilikçi çözümlere, Oracle İş Uygulamaları portföyündeki benzersiz çözümlerden, Insurtech örneği yerel start-up’lara kadar geniş bir yelpazede içeriğin yer aldığı sunumlarda sigortacılık dünyasına dair en güncel bilgiler katılımcılarla paylaşıldı.

Bu yıl başarıyla yedincisi düzenlenen Oracle Sigortacılık Zirvesi’nde gerçekleşen sunumlarla ilgili detaylı dosyalara buradan ulaşabilirsiniz.

8 Mart Oracle Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Zirvesi

Etiketler

Yorum Sırası Sizde