8 Mart Oracle Sigortacılık Zirvesi Sizi Bekliyor

2927 0
2927 0

Dünya teknolojik gelişmelerle birlikte oldukça hızlı bir şekilde değişiyor. Son 100 yılda yaşanan gelişmeler neredeyse 1000 yıllık bir değişime bedel. Peki bu değişime ne kadar ayak uydurabiliyoruz? Bilgi teknolojileri ürettiği fikirleri uygulamaya geçirebilecek kadar hızlı mı? Bu soruları birde şu şekilde soralım sizlere: Bilgi bu kadar hızlı bir şekilde üretilir ve birikirken, dijital dönüşüm bu hıza ayak uydurabiliyor mu?

Doğru cevapları olup olmadığı tartışılan tüm bu sorular günümüz dünyasının belirleyicileri haline gelmiş durumda. Kimilerine göre dijitalleşme ve dönüşüm kavramları varılması gereken bir nokta iken, kimleri için bu dönüşüm varılacak bir noktadan çok uzun bir yolculuk anlamına geliyor.

Peki ya sigortacılık sektörü bu yolculuğun hangi durağında günümüzde? Babilliler’in M.Ö. 1800 yıllarında geliştirdiği Hammurabi Kanunları’na göre; bir kervana haydutların saldırması halinde, zarar kervan sahipleri arasında bölüşülürdü. M.Ö. 1800’lü yıllardan 21. yy’a sigorta sektöründe pek çok değişim ve gelişme yaşanmış olsada sektör hala çok basit sorunlarla baş etme noktasında çeşitli zorluklarla karşılaşıyor. Hemen gözünüzün önüne olumsuz bir tablo gelmesin. Son yıllarda gerçekleştirilen dijitalleşme girişimleriyle birlikte sigortacılık dünyası bu sorunlara çözüm üretmeye başlamış durumda. Sigortacılık sektörünün ileri görüşlü firmalarının dijital dönüşüm konusundaki yaratıcı uygulamaları ve ‘Insurtech’ kavramının altını doldurmaya başlayan Lemonade gibi örneklerin artması ile birlikte, artık ‘Dönüş veya yok olmayı bekle’ mottosu giderek sektörün her bileşenine nüfuz ediyor. Bu değişim sigortacılık sektörünü çok daha ileri bir noktaya taşımayı hedefliyor.

Oracle İle Sigortacılık Sektöründe Dijital Dönüşüm

Uzun yıllardan beri teknoloji dünyasındaki birçok farklı kırılma anında ve dönüşüm noktasında müşterilerinin yanında olan Oracle, şimdi de sigorta sektörünün değişen ihtiyaçlarına cevap veriyor. Oracle yeni dünya düzenine adapte olma yolunda bir yandan kendini dönüştürürken diğer yandan müşterilerinin dönüşüm yolculuğunu destekleyen çözümler sunuyor. Her yıl düzenlenen ‘Oracle Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Zirvesi’ etkinliğiyle sigortacılık alanında geliştirilen yeni çözümleri ve yaklaşımları sektöre sunan Oracle, bu yılda bu misyonla yola çıktı. 8 Mart 2017’de gerçekleşecek olan zirvenin bu yıl teması ‘Sigortacılık Sektöründe Dijital Dönüşüm’ olacak.

‘Dijital’ ve ‘Değişim’ kavramlarının ön plana çıkacağı etkinlikte, İstanbul Bilgi Üniversitesi Next Akademi Kurucusu Levent Erden misafir konuşmacı olarak sahnede olacak. Oracle’ın global olarak Dijital Dönüşüm vizyonu ve başarı örnekleri ile başlayacak etkinlik farklı panel, sunum ve demolara ev sahipliği yapacak. Etkinliğin Ana Sponsoru Intel ve Gold Sponsorları  Infotech ve Oraturk, etkinlikte ‘Analitik, Bulut Bilişim ve Güvenlik’ alanlarındaki gelişmelerin sigortacılık sektörüne olası etkilerine ilişkin öngörülerini paylaşacaklar.

Bu yılın sürpriz isimlerinden biri de Fintech İstanbul’un kurucu ortağı Prof.Dr. Selim Yazıcı. Yazıcı’nın yöneteceği panelde, sigortacılık sektöründeki temel ‘trend’lerin neler olduğu, bunların iş yapış biçimlerini nasıl etkilediği ve değişimin önünde gitmek için neler yapılabileceği gibi sorulara yanıtlar aranacak. Etkinlikte Dijital Dönüşüm yolculuğunda Oracle müşterilerinin gerçekleştirdiği başarılı proje örneklerinden, iş ortaklarının geliştirdiği yenilikçi çözümlere, Oracle İş Uygulamaları portföyündeki benzersiz çözümlerden, Insurtech örneği yerel start-up’lara kadar geniş bir yelpazede içerik yer alacak.

8 Mart günü Raffles Otel’de bir araya gelecek olan sektörün öncü isimleri günümüzle ilgili düşüncelerini ve gelecekle ilgili öngörülerini paylaşmak için orada olacak. Başarılı uygulama örneklerinin paylaşılacağı, sigortacılık sektörünün yeni gündemlerinin belirleneceği bu özel günde sizler de orada bulunabilir ve bu değişimin bir parçası olabilirsiniz.

Sizleri orada görebilmek dileğiyle,

Oracle Türkiye

Detaylı bilgi ve kayıt için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde