ORACLE BANKACILIK ZİRVESİ 2017

Adesso
Şirket Profili

Adesso, 1997’de Prof. Volker Gruhn tarafından kurulan, İsviçre, Avusturya, İngiltere ve Amerika’dan sonra 2014’ten itibaren Türkiye’de faaliyetlerine başlayan Dortmund merkezli bir Alman yazılım ve danışmanlık firmasıdır. adesso bir iş fikrinin hayata geçirilmesi süreci ve sonrasında yazılımla ilgili her alanda kendine özgü metodolojileriyle son teknoloji trendlerine uygun danışmanlık ve yazılım geliştirme hizmeti vermektedir. adesso danışmanları T-Systems, Messe Berlin, Barmenia, Statistisches Bundesamt (Federal İstatistik Ofisi) ve daha bir çok kurumda Oracle teknolojileri ile proje gerçekleştirmişlerdir.

Soru & CevapDaha önce katıldığınız Bankacılık Zirveleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

  Örneğin; Oracle Sigortacılık Zirvesi’nde katılımcı olarak bulunduk.

Zirvelerde edindiğiniz izlenimleriniz nelerdir? Kısaca anlatınız

Zirveleri yeni fikirlerin, başarılı deneyimlerin paylaşıldığı ve bilgi transferinin gerçekleştiği platformlar olarak görüyoruz.

Sunumunuzda hangi konuya yer vereceksiniz?

Organizasyonlar bulut bilişim konusunda deneyimleri arttıkça, ana iş fonksiyonlarını giderek artan bir şekilde bulut platformlara taşıyorlar. Ancak bu inisiyatifin veri yönetimi, sistem entegrasyonu ve birden fazla bulut çözüm sağlayıcının yönetimi anlamında başlangıçta düşünülenden daha karmaşık olduğunu fark ediyorlar. Bu perspektiften bakıldığında bulut platformlara geçiş yapılmadan önce kuruma özel gereksinimlerin doğru analizinin yapılması kritik önem taşımaktadır. adesso kurumlar için önem taşıyan dönüşüm projelerinde finans sektöründe geçerliliği bir çok vakada kanıtlanmış bilimsel bir metodoloji olan Interaction Room’u uygulamaktadır. Sunumda metodoloji detaylı olarak anlatılacak, finans sektöründeki uygulamaları konusunda örnekler sunulacak ve metodolojinin Oracle ile beraber bulut dönüşümü için özelleştirilmiş versiyonu tanıtılacaktır.

Bankacılık sektörü ve bilişim dünyasının birlikteliğini ülkemizde ve dünyada nasıl değerlendiriyorsunuz?

Teknolojik gelişmeler, tüm sektörlerin dinamiklerini değiştirmektedir. Bu değişimin hızlı yaşandığı en belirgin sektör finans sektöründür. Genç kuşakların mobil cihazlarla beraber yetişmiş olmaları, tüm hizmetleri anında ve eksiksiz olarak talep etmeleri, bankacılık sektörünün en önemli mücadelesi olmaya devam edecektir. Bu mücadeleden galip çıkmanın yöntemi ise en iyi teknolojiyi en doğru biçimde kullanmak olacaktır.

Bu yılki zirveden beklentileriniz nelerdir?

Oracle ile DACH Bölgesi’nde var olan iş birlikteliğimizin Türkiye’de duyurulması ve bankacılık sektöründeki kurumlara kolay uygulanabilir, kanıtlanmış Interaction Room metodolojisi aracılığıyla bulut dönüşümünde inovatif bir yöntem sunulması.

Association with


INTEL

Intel invents at the boundaries of technology to make amazing experiences possible for business and society, and for every person on Earth. Harnessing the capability of the cloud, the ubiquity of the Internet of Things, the latest advances in memory and programmable solutions, and the promise of always-on 5G connectivity, Intel is disrupting industries and solving global challenges. Intel and the Intel logo are trademarks of Intel Corporation in the U.S. and/or other countries. GOLD SPONSORLAR

GTECH
GTech
SILVER SPONSORLAR

Gantek
Gantek
Infotek
Infotech
Etkinlik ne zaman ve nerede gerçekleşecek?

Oracle Bankacılık Günü 22 Mart Çarşamba Swissotel The Bosphorus İstanbul Hotel’de gerçekleşecektir.

Etkinliğe kimler katılabilir?

Bankacılık sektöründe faaliyet gösteren firmaların iş birimleri, satış ve pazarlama birim yöneticileri, dijital dönüşüm ekipleri, bilgi teknolojileri birim yöneticileri, iş analiği birim yöneticileri vb.

Etkinliğe katılmak için herhangi bir ücret ödenmesi gerekiyor mu?

Oracle Bankacılık Zirvesi 2017 ücretsizdir.

Farklı sorularınız mı var? @oDergi bize tweet atın!