Kimler Ücretsiz Krediler’den yararlanabilir?

Daha önce Ücretsiz Kredi’ye kaydolmamış olan tüm müşteriler yararlanabilir.

Ücretsiz krediler ne kadar süreyle kullanılabilir?

Ücretsiz Krediler’e kaydolduktan sonra 30 gün içinde tüm kredilerinizi kullanmalısınız. 30 günlük ücretsiz kredi süresinin sonunda kullanılmayan krediler otomatik olarak sona erer.

Ücretsiz krediler tükendiğinde veya krediler dolduktan sonra ne olur?

Ücretsiz krediler tükendikten sonra veya 30 günlük ücretsiz kredi süresinin sonunda (hangisi önce gerçekleşirse), Oracle Cloud hesabınız askıya alınır. Bu noktada ya Kullandığın Kadar Öde modeli altında Cloud hizmetleri kullanmaya devam edilir ya da Cloud hizmetini bırakma seçeneği değerlendirilir. Cloud hizmetlerini kullanmaya devam etmek isterseniz, 7 gün içerisinde Kullandığın Kadar Öde ile modeline geçiş yapmalısınız. 7 günlük sürenin sonunda hesabınız otomatik olarak hizmetten çıkarılır ve verileriniz silinir.

Ücretsiz Krediler promosyonumu nasıl sona erdirebilirim?

Kredileriniz tükendikten sonraki 7 gün içerisinde veya Ücretsiz Krediler promosyonu sona erdiği tarihte Kullandığın Kadar Öde modeline geçmek istemezseniz, hesabınız otomatik olarak hizmetten çıkarılır ve veriniz kalıcı olarak silinir. Kullanıcının Ücretsiz Krediler promosyonunu sonlandırmak için herhangi bir adım atması gerekmiyor. Ücretsiz Krediler’e kaydolurken veya kampanya süresinde Kullandığın Kadar Öde modeline devam etmeyi tercih ettiyseniz ve 30 gününüz dolmuşsa, bu tercihinize son verme hakkına sahipsiniz. Bunun için Kullandığın Kadar Öde modelinin Abonelik Planı Detayları’nı ayarlayabilir ya da Kullandığın Kadar Öde seçeneğini ‘Hayır’ olarak değiştirebilirsiniz.

Yeni bir Oracle Bulut Hizmeti satın alırsam, bedava kredilerime ne olur?

Eğer bir Oracle Cloud hizmeti satın alırsanız, Oracle elinizdeki ücretsiz kredileri hesabınıza aktaracaktır.

Ücretsiz Krediler’e kaydolurken neden bir kredi kartı tanıtmam gerekiyor?

Oracle’ın değerli müşterilerine ücretsiz Cloud hesapları sunabilmesi için hesap sahiplerinin gerçek insanlar olduğundan emin olması gerekiyor. Hesap kurulumu ve kimlik doğrulama için e-mailinizi, telefon numaranızı ve kredi kartınızı kullanıyoruz. Bakiyenizde her biri 1$ olmak üzere iki geçici ücretlendirme görebilirsiniz. Bunlar 3 ila 5 gün içerisinde otomatik olarak kaldırılacak tipik doğrulama geçici ücretlendirmeleridir.
Eğer Oracle Cloud hizmetinden Kullandığın Kadar Öde methodu ile faydalanmaya devam etmeyi seçtiyseniz, Oracle kullandığınız kadar hizmeti geçerli kıldığınız ödeme biçiminiz üzerinden ücretlendirmeye devam eder.
Ücretsiz Krediler’e kaydolduktan sonra ödeme yönteminizi Oracle Store’un altındaki Hesabım sayfasından değiştirebilirsiniz.

Oracle hangi ödeme yöntemlerini kabul eder?

Yalnızca kredi kartlarını ve bankamatik kartlarını kabul ediyoruz. Sanal kartları veya ön ödemeli kredi kartlarını kabul etmediğimizi lütfen unutmayın.

Hangi Cloud hizmetleri Ücretsiz Krediler için uygundur?

Ücretsiz Krediler için kullanabileceğiniz Cloud hizmetleri listesine;

Kamu Bulut Servis Açıklamaları – Hizmet Olarak Bir Hizmet ve Altyapı olarak Oracle Platformu altındaki www.oracle.com/contracts adresinden ulaşabilirsiniz.

Hesabımı doğrulamak adına ücretlendirilecek miyim?

Mesaj alma sıklığınız, etkinlik durumunuza göre değişir ve sizden mesaj ücreti alınabilir.

Hesabımı Kullandığın Kadar Öde modeline nasıl geçirebilirim?

https://shop.oracle.com.tr adresindeki Oracle Store’u ziyaret edin, Oracle hesabınızı kullanarak oturum açın. Kullanıcı sayfanızdaki üst menüden Cloud Hizmetleri’ne tıklayın, Cloud hizmetlerinin bir listesi görünecek. Gerekli sipariş için Sözleşme/Plan seçeneğine tıklayın. Sipariş numaranızı sipariş onayı ve hoş geldiniz e-postasında bulacaksınız. Burada abonelik planı sayfası görünecek. Kullandığın Kadar Öde modelini ‘Evet’ seçeneği ile değiştirin. Promosyon süreniz dolduktan sonra hizmeti sonlandırmak için seçeneği ‘Hayır’ olarak değiştirin.

Oracle Cloud hesap kimlik bilgilerimi nasıl alabilirim?

Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra isteği onaylayan bir e-posta alacaksınız. Ücretsiz Krediler isteğinizi işleme aldığımızda size Oracle Cloud hizmetleri ile ilgili talimatları içeren bir e-mail ulaşacak.