ORACLE SİGORTACILIK ZİRVESİ 2017

Agito
Şirket Profili

Agito, 1997 yılında bilgi teknolojilerine dayalı kurumsal hizmetler sunmak amacıyla kurulmuştur. Faaliyet alanı, başta sigorta şirketleri olmak üzere, finansal hizmetler sektöründeki işletmelere yönelik "esnek" ürün ve hizmetleri kapsamaktadır.

Kurulduğu günden beri konusunda uzman ve deneyimli bir ekiple sigorta sektörüne odaklı uçtan uca çözümler üreten Agito, yeni nesil teknoloji mimarileri üzerinde inşa ettiği sigorta bilgi sistemleri ile bilgi ve tecrübesini müşterileri için rekabet avantajına dönüştürmektedir. 20 yıllık sektörel tecrübenin yanı sıra kurumsal bilgi sistemleri mimarisi ve yazılım geliştirme süreçlerindeki birikimini, proje yönetim yetkinlikleri ile de birleştirerek 45 başarılı projeyi hayata geçirmiş, üretmiş olduğu çözümler ile Sigorta Sektörüne pek çok "artı değer" kazandırmayı başarmıştır.

Agito, son beş yıl içinde kaydettiği yüzde 250'lik büyüme oranı ile sadece en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin girebildiği Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 ve 2016 listelerine girerek, Türkiye'nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi arasında yer alma başarısını göstermiştir.

Soru & CevapDaha önce katıldığınız Sigortacılık Zirveleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Bugüne kadar yapılan her zirveye katıldık. Yeni ürünlerimizi ve Sigortacılık trendleri ve sektörü hakkında Oracle yatırımlarımızı da anlatan sunumlar yaptık.

- Zirvelerde edindiğiniz izlenimleriniz nelerdir?

Özellikle tüm sektörün toplandığı ve ortak sinerji yaratılan ve gündeminde sadece sigorta sektörü olan yegane etkinlik. Bu da çok daha fazla hedef odaklı olmasını sağlıyor.

Geçmiş zirvelerin sektöre ne gibi katkıları olduğunu düşünüyorsunuz?

Yarattığı sinerji ile sigortacılık sektöründe ortak akıl oluşturmaya ve farklı sigortacılık branşlarından kişileri bir araya getiriyor.

- Sigortacılık sektörü ve bilişim dünyasının birlikteliğini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Paralel ilerliyor ve böyle de olmak zorunda. Fark yaratıp, pazar payını ve karlılığını arttırmak isteyen oyuncular ancak bilişim tarafına yatırım yaparak bu farklılığı sağlayabilmekteler.

Ülkemizde ve dünyada bu iki sektörün durumu nedir?

Hem dünyada, hem ülkemize bu iki sektörün gelişmeye açık pek çok alanı var.Örneğin, Big Data Analitics, Digital Sigortacılık, Mobil Sigortacılık gibi alanlar bunlar arasında gösterilebilir.

Sunumunuzda hangi konuya yer vereceksiniz?

Bu yıl sunumumuzda Agito’nun yeni Cloud ürünleri ve gelecek stratejileri üzerinde duracağız. Elbette Oracle’ın bu stratejilerdeki yerine de değineceğiz.

<
Association with
INTEL

Intel invents at the boundaries of technology to make amazing experiences possible for business and society, and for every person on Earth. Harnessing the capability of the cloud, the ubiquity of the Internet of Things, the latest advances in memory and programmable solutions, and the promise of always-on 5G connectivity, Intel is disrupting industries and solving global challenges. Intel and the Intel logo are trademarks of Intel Corporation in the U.S. and/or other countries.GOLD SPONSORLAR
Oraturk infotech vizyoneks


SILVER SPONSORLAR
Agito Dip Consulting Smartiks SFS InspireIT Kora


BRONZ SPONSORLAR
Artım Linkplus Netaş