ORACLE SİGORTACILIK ZİRVESİ 2017

Dip Consulting
Şirket Profili

Dip Consulting, Türkiye’nin önde gelen finans kuruluşlarında uzun yıllar çalışmış uzman bir kadro tarafından 5 yıl önce kuruldu. Kuruluşundan bu yana özellikle Finans ve Sigortacılık sektöründe başarılı birçok analitik projeye imza attı. Dip Consulting ’in başta Oracle olmak üzere sektörün önde gelen birçok teknoloji firması ile iş ortaklıkları var.

Soru & CevapDaha önce katıldığınız Sigortacılık Zirveleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Son 4 yıldır düzenli olarak zirvede stand açıyoruz.4 yıl önceki ilk katılımımızda Günes Sigorta ile birlikte Güneş Sigorta’da Oracle Analitik araçları üzerinde implementasyonu gerçekleştirdiğimiz DW&BI projesinin sunumunu gerçekleştirdik.

Zirvelerde edindiğiniz izlenimleriniz nelerdir?

Genel olarak sektörün katılımı iyi ancak başarı hikayeleri ile desteklenen sunumların sayısını arttıtılması gerekiyor.

Geçmiş zirvelerin sektöre ne gibi katkıları olduğunu düşünüyorsunuz?

Zirve, firmaların bilinirliğine ve başarı hikayeleri ile sektörde sinerji yaratılmasına katkı sağlıyor.

Bu yılki zirveden beklentileriniz nelerdir?

Şirketimizin bilinirliğini arttırmak ve sigortacılık konusundaki bilgi ve birikimimizi gelen davetlilere aktarmak en temel beklentilerimiz.

Sigortacılık sektörü ve bilişim dünyasının birlikteliğini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye’de halen sigorta bilincinin yeteri kadar gelişememesi, sektörün karlılığının ve ürünsel anlamda derinliğinin çok fazla olmaması teknolojik yatırımları istenilen seviyeye getiremiyor. Özellikle veri madenciliği, veri tahmini ve makine öğrenimi gibi sektörün karlılığını arttıracak konular sigortacılığın temel iş süreçlerinin bir parçası olması gerekirken halen akademik ve Arge seviyesinde kalmakta.

Ülkemizde ve dünyada bu iki sektörün durumu nedir?

Bildiğiniz gibi dünyada sigorta şirketlerinin bankaları olur, bizde de tam tersi bankaların sigorta şirketleri var. Sigorta şirketleri daha lokomotif seviye de değil ancak bizim gibi teknoloji danışmanlığı yapan firmalar için de bankacılığa göre daha bakir bir alan. Dip Consulting olarak sigortacılık sektörü bizim için çok değerli ve bu odak ile de kendi Sigortacılık Analitik Modelimizi geliştirdik.4 farklı sigorta şirketinin implementasyonunu gerçekleştirdik. Sigortacılığa bir teknoloji entegratörü olarak değil iş kollarına çözüm üreten stratejik iş ortağı olarak yaklaşıyoruz

Sunumunuzda hangi konuya yer vereceksiniz?

Oracle Data Visualisation ile Emeklilikte SODA (Source Of Difference Analyse) konularına değineceğiz.

Association with
INTEL

Intel invents at the boundaries of technology to make amazing experiences possible for business and society, and for every person on Earth. Harnessing the capability of the cloud, the ubiquity of the Internet of Things, the latest advances in memory and programmable solutions, and the promise of always-on 5G connectivity, Intel is disrupting industries and solving global challenges. Intel and the Intel logo are trademarks of Intel Corporation in the U.S. and/or other countries.GOLD SPONSORLAR
Oraturk infotech vizyoneks


SILVER SPONSORLAR
Agito Dip Consulting Smartiks SFS InspireIT Kora


BRONZ SPONSORLAR
Artım Linkplus Netaş