ORACLE SİGORTACILI ZİRVESİ 2017

Infotech
Şirket Profili

Infotech A.Ş. mobil ve konum tabanlı teknolojiler uzmanı bir bilişim firmasıdır. 2000 yılında kurulmuştur ve üç ana iş dalında faaliyet göstermektedir:

· GIS (Coğrafi Bilgi Sistemleri)
· Mobil Çözümler (konum tabanlı hizmetleri
· ADAS çözümleri

Infotech, Türkiye ve dünyada konusunda lider kurumlarla işbirlikleri yapmaktadır. TomTom’un Türkiye navigasyon verisi üretimi çözüm sağlayıcısı, Ericsson ile konum tabanlıservisler (LBS) ve dijital harita üreticisi ve Oracle ile mekansal teknolojiler (spatial) stratejik ve sertifikalı ortağı sağlayıcısı olarak çalışan Infotech, İstanbul merkezli 107 çalışana sahiptir. Infotech mobil ve lokasyon bazlı teknolojilerde Türkiye'de ilklere öncülük etmiştir ve çözümleri uluslararası platformlarda ödüller kazanmıştır. Bu ödüllerden bazıları; 2013 Oracle OpenWorld de "Küresel İnovasyon Ödülü“, 2014 Dünya Spatial Intelligence konferansında “World Spatial Innovation Award"

Infotech, Türkiye Sigorta sektöründe mekansal tabanlı risk çözümleri ile sektörün 15 firmasının risk yönetim altyapısını kurmuştur. 2017 yılında yeni müşteri kazanımı, çapraz satış, ürün geliştirme ve pazarlama konularına özel çözümlerini piyasaya sunmuştur.

Soru & CevapDaha önce katıldığınız Sigortacılık Zirveleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Son 2 yıldan örnek vermek gerekirse, 2015 yılında Euroka GMY İlker Arabacı ile “Akıllı Taşıt Teknolojilerinin Sigorta Sektörüne Yansımaları” söyleşisi ve 2016 yılında Anadolu Sigorta Direktörü Deren Koçdemir ile “Konumsal tabanlı Risk yönetimi” söyleşisini düzenledik.

Zirvelerde edindiğiniz izlenimleriniz nelerdir?

Sektörün yoğun ve ilgili katılımının sağlandığı etkinlikler olarak görüyoruz. Bu sebeple Infotech yıllardır sponsor olarak bu zirvelere destek vermektedir

Geçmiş zirvelerin sektöre ne gibi katkıları olduğunu düşünüyorsunuz?

Teknoloji ve çözüm firmaları ile doğrudan iletişimin sağlanması ile sektörde bu çözümlerin benimsenme yayılmasının daha çabuk gerçekleştiğini düşünüyoruz.

Sigortacılık sektörü ve bilişim dünyasının birlikteliğini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sigortacılık, bilişimle yükseliyor. Bu yüzden bu iki sektör oldukça önemli bir yere sahip.

Ülkemizde ve dünyada bu iki sektörün durumu nedir?

Her iki sektör de, dünya ekonomisinde ulaştıkları önem ve hacme Türkiye’de de ulaşmak üzeredir. Ülkemizin teknoloji ve inovasyon konusunda lider ülke durumuna gelme potansiyeli de oldukça yüksektir.

Bu yılki zirveden beklentileriniz nelerdir?/h5>

Sektörün hedefleri ile teknoloji firmalarının sunduğu çözümlerin birbirleri ile örtüştüğü, beklentilerin karşılandığı, uzun soluklu ilişkilerin başladığı bir zirve olmasını bekliyoruz.

Sunumunuzda hangi konuya yer vereceksiniz?

Konumsal teknolojiler kullanılarak sektörün pazarlama ve yeni müşteri edinim gücünü arttıracak yenilikçi çözümlerimizi anlatacağız.

Association with
INTEL

Intel invents at the boundaries of technology to make amazing experiences possible for business and society, and for every person on Earth. Harnessing the capability of the cloud, the ubiquity of the Internet of Things, the latest advances in memory and programmable solutions, and the promise of always-on 5G connectivity, Intel is disrupting industries and solving global challenges. Intel and the Intel logo are trademarks of Intel Corporation in the U.S. and/or other countries.GOLD SPONSORLAR
Oraturk infotech vizyoneks


SILVER SPONSORLAR
Agito Dip Consulting Smartiks SFS InspireIT Kora


BRONZ SPONSORLAR
Artım Linkplus Netaş