ORACLE SİGORTACILIK ZİRVESİ 2017

InspireIT
Şirket Profili

InspireIT olarak kurulduğumuz 2003 senesinden beri Oracle Teknolojileri alanında yazılım ve danışmanlık hizmetleri sunan bir firmayız. 14 yılı aşkın bir süredir sigortadan üretime, havacılıktan kamu sektörüne uzanan geniş bir müşteri yelpazesine Oracle Veritabanı, İş Zekası raporlama ve Orta Katman projeleri üretiyoruz. Bu kapsamda ETL ve raporlama uygulamalarının geliştirilmesinden, Oracle altyapı projelerine ve Cloud sistem geçişlerine kadar baştan sona çözümler sunuyoruz. Oracle’ın geniş ürün yelpazesi sayesinde müşterilerimize uçtan uca çözümler sunarak, tüm ihtiyaçlarını sağlayabiliyoruz.

Soru & CevapSigortacılık sektörü ve bilişim dünyasının birlikteliğini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Günümüzün popüler kelimesi Dijital Dönüşüm, yaşam biçimlerimizi ve sektörlerdeki iş yapma anlayışlarını değiştirmeye devam ediyor. Teknolojiyle desteklenen sigorta çözümleri ile, sigorta şirketleri rekabet güçlerini koruyabilmek için proaktif davranıp müşterilerine risk yönetimi konusunda bireysel ihtiyaçlar ve tercihlere göre hizmetler ve çözümler sunabileceklerdir. Bunun dışında önümüzdeki dönemde daha hızlı ve esnek olan bulut mimarisinin kullanımındaki artışla birlikte, şirketler neredeyse gerçek zamanlı olarak yeni özellikleri ve fonksiyonları devreye sokarak müşteri taleplerine hızlı bir şekilde yanıt verebileceklerdir.

Ülkemizde ve dünyada bu iki sektörün durumu nedir?

Endüstrilerin dönüşüm hızları her geçen yıl daha da kısalıyor. Sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren teknoloji firmalarının da (InsurTech) sayısı her geçen gün artarken, yenilerinin hayatımıza daha çok gireceği bir dönemin eşiğindeyiz. Önümüzdeki dönemde InsurTech çözümleri Internet of Things gibi gelişen kavramlar ile birleşerek, tüketiciler için sigorta poliçelerini daha cazip kılacak çok farklı çözümleri önümüze getirecektir.

Bu yılki zirveden beklentileriniz nelerdir?

Sektörde gerçekleşen başarılı projelerin ve deneyimlerin paylaşıldığı ve yeni projeler için yeni fikirlerin üretilme fırsatının bulunabildiği bir zirve olmasını bekliyoruz.

Sunumunuzda hangi konuya yer vereceksiniz?

TARSİM’e 2011 yılından bu yana farklı projeler kapsamında hizmet veriyoruz. TARSİM büyüme hedeflerine ulaşmak için bu dönem boyunca önemli teknolojik yatırımlar yaparak, tüm BT altyapısını yeniden şekillendirdi. Büyüyen poliçe havuzunun gereksinimlerini karşılamak için, temel sigortacılık yazılımını ve bu yazılımın gerektirdiği Oracle donanım (Exadata, ZFS) ve yazılım (Veritabanı 12c, Multitenancy, Data Integrator 12c, OBI 12c) ihtiyaçlarını her sene katlayarak büyüten TARSİM’in bu süre zarfında geçirdiği dönüşüm yolculuğunu paylaşıyor olacağız.

Association with
INTEL

Intel invents at the boundaries of technology to make amazing experiences possible for business and society, and for every person on Earth. Harnessing the capability of the cloud, the ubiquity of the Internet of Things, the latest advances in memory and programmable solutions, and the promise of always-on 5G connectivity, Intel is disrupting industries and solving global challenges. Intel and the Intel logo are trademarks of Intel Corporation in the U.S. and/or other countries.GOLD SPONSORLAR
Oraturk infotech vizyoneks


SILVER SPONSORLAR
Agito Dip Consulting Smartiks SFS InspireIT Kora


BRONZ SPONSORLAR
Artım Linkplus Netaş