ORACLE SİGORTACILIK ZİRVESİ 2017

Smartiks
Şirket Profili

Smartiks, CRM, İş Zekası ve Teknoloji Geliştirme odağı ile 2006 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne Oracle Gold Partner’ı olarak Türkiye’de özellikle Oracle CRM ve Müşteri Deneyimi çözümleri konusunda en çok tercih edilen iş ortağı olarak onlarca projeye imza atmıştır. Telekom, finans, sigorta, perakende ve kamu sektörü ağırlıkta olmak üzere sektörünün liderleri arasında yer alan kurumsal müşterilerine uzmanlık alanlarında anahtar teslim proje ve danışmanlık hizmetleri veren Smartiks, her geçen gün büyüyen, 135’i aşkın uzman kadrosu ile bölge ülkeleri, Avrupa ve Amerika dahil olmak üzere müşteri portföyünü genişletmektedir.

Soru & CevapDaha önce katıldığınız Sigortacılık Zirveleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Sigortacılık Zirvesi’ne sponsor ve katılımcı olarak her yıl mutlaka katılıyoruz. 2016 yılında “Oracle Müşteri Deneyimi Çözümleri ile Sigortacılıkta Dönüşüm” başlıklı sunumumuzda Oracle CX ürün ailesi ile uçtan uca Müşteri Deneyimi ihtiyaçlarının nasıl karşılandığını katılımcılar ile paylaşmış ve oldukça yoğun ilgi görmüştük.

Zirvelerde edindiğiniz izlenimleriniz nelerdir?

Sektör temsilcilerinin, Oracle yetkilileri ve uzmanlarının ve Oracle çözüm ortaklarının bir araya geldiği ve sigorta sektöründeki yeniliklerin, eğilimlerin ve çözüm önerilerinin tartışıldığı, çok verimli etkinlikler yaşadık.

Geçmiş zirvelerin sektöre ne gibi katkıları olduğunu düşünüyorsunuz?

Sigorta sektörü hem piyasa dinamikleri, hem de yoğun regülasyonlar nedeni ile çok dinamik ve yoğun çalışan bir camia. Bu nedenle etkinlik bizim için, diğer şirketler ve diğer ülkelerde eğilimler ve yenilikler gibi konularda bilgi edinme ve deneyimleri paylaşma anlamında önemli bir platform sunuyor.

Sigortacılık sektörü ve bilişim dünyasının birlikteliğini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sigortacılık bilişim teknolojilerinin en yaygın ve yoğun kullanıldığı sektörlerden biri. Özellikle bizim uzmanlığımız olan CRM ve Müşteri Deneyimi uygulamalarının en iyi kullanım senaryolarına sektörde karşılaşıyoruz. Yüksek hacimli, yoğun entegrasyon ihtiyacı olan, çok taraflı ve pazarlama, satış, satış destek, operasyon, müşteri hizmetleri, hasar ve tazminat süreçlerinin tamamı bilişimin yoğun kullanılması gereken süreçler.

Ülkemizde ve dünyada bu iki sektörün durumu nedir?

Ülkemizde bir çok branşta rekabet ve karlılık baskısı bilişim yatırımlarını daha da zorunlu kılıyor. Bu konuya yatırım yapan şirketler öncü ve fark yaratan pozisyona geçiyor ve bu pozisyonlarını koruyorlar.

Bu yılki zirveden beklentileriniz nelerdir?

Kendi deneyimlerimizi paylaşmayı ve sektörün profesyoneller isimlerinin paylaşımlarından yararlanmayı hedefliyoruz.

Sunumunuzda hangi konuya yer vereceksiniz?

Tüm şirketlerin temel ihtiyaçlarından olmasına karşın bir çoğunda çözümlenememiş bir ihtiyaç olan Müşteri Hizmetleri ve Talep Yönetimi konusundaki çözümlerimizi, Sektörün önde gelen Sigorta şirketlerindeki proje deneyimlerimiz ile birlikte paylaşıyor olacağız.

Association with
INTEL

Intel invents at the boundaries of technology to make amazing experiences possible for business and society, and for every person on Earth. Harnessing the capability of the cloud, the ubiquity of the Internet of Things, the latest advances in memory and programmable solutions, and the promise of always-on 5G connectivity, Intel is disrupting industries and solving global challenges. Intel and the Intel logo are trademarks of Intel Corporation in the U.S. and/or other countries.GOLD SPONSORLAR
Oraturk infotech vizyoneks


SILVER SPONSORLAR
Agito Dip Consulting Smartiks SFS InspireIT Kora


BRONZ SPONSORLAR
Artım Linkplus Netaş