Bulut Ortamında ERP Çözümleri Kullanmanın Faydaları

1044 0
1044 0

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümü; bir kurumun pazarlama, muhasebe, finans, operasyon ve İK gibi tüm süreçlerini kapsayan uygulamalardır. Bu çözümler hemen hemen her departmanda daha iyi yönetim sağladıkları için işletmelere büyük ölçüde destek sağlar, aynı zamanda kurumların günlük faaliyetlerinde kolay erişim ve kullanım için veri ve bilgileri organize eder. ERP çözümleri çeşitli sağlayıcılardan temin edilebilir ve organizasyonun ölçeğine göre edinim oranı değişebilir.

Günümüz trendleri değiştikçe şirketlerin yatırım bakış açıları da gelişim gösteriyor. Artık ERP çözümleri de Bulut ortamlarında daha rahat barınıyorlar ve kurumun ihtiyaçlarına göre şekilleniyorlar.

erp sistemleri, oracle bulut

Güvenlik, kolay erişim gibi tartışılan konular yanıt buldukça bulut tabanlı ERP çözümleri edinme konusundaki güven de zamanla artıyor. Organizasyonlar olgunlaştıkça, Bulut tabanlı hizmetlerin kullanımının güvenli ve kurum süreçlerine kolay adapte edilebilir olduğunu fark ediliyor.

Kurumsal çözüm üreticilerinden birisi olan Oracle ise ERP çözümlerinde işletmelerin desteklenmesinde sektörde büyük bir isimlerden bir tanesi. Oracle Bulut, ERP’nin tüm avantajlarından yararlanmak için gerekli ortamı oluşturuyor.

Bulut ERP Sistemlerinin Sağladıkları

  1. Kaynaklar kaydedilir: ERP çözümleri, merkezi Bulut sunucularını kullanır ve bu sebeple uygulama için ilave bir donanım veya ağ altyapı yatırımı gerektirmez. Sistem Bulut satıcısı tarafından sağlanıp sürdürüldüğünden ayrıca yeni bir istihdama ihtiyaç yoktur. Yapılan iş; kaynakları basit bir kararla para ve insan kaynağına çevirir.
  2. Güvenlik garantisi vardır: ERP çözümleri sunan Bulut sağlayıcıları, müşterileri için çok sıkı güvenlik düzenlemeleri yaparlar. Teknik ekipleri, uygulamalarının gerçek zamanlı izlenmesi ve düzenli olarak test edilmesiyle müşterilerin verisinin güvenliğini kapsamlı bir şekilde kontrol edilir.
  3. Elastik abonelik: İşletmeler ihtiyaçlarına göre Bulut aboneliği için lisans boyutlarını kolayca ayarlayabilirler. İşlerini büyütmeye başladıklarında lisans kapsamını genişletebilirler ve iş kolu bazı hizmetleri kapatıyorsa benzer şekilde kapsam küçültebilirler. Kısaca abonelik, temelde şirket gereksinimlerine göre ayarlanabilir. Ölçeklenebilirlik özelliği, işletmeler ciddi bir yatırım avantajı sağlar.
  4. Kolay Yönetim: Bulut sağlayıcıları, ERP çözümlerinin iyileştirilmesinden ve her nerede ortaya çıkarsa çıksın ilgili tüm sorunların çözülmesinden sorumludur. Bu sayede genel sistem kolayca yönetilebilir ve yeni sorunların ortaya çıkması durumunda sürekli destek alınabilir. Bu nedenle sağlayıcı, firmanın zaman ve insan kaynağından tasarruf etmesini ve sürecin daha verimli olmasını sağlar. İşletme mevcut sisteme yeni hizmetler eklemeye karar verirse, bu da kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bulut satıcısı, daha önce sağladıkları standart sisteme ekleme yapmak için çok daha az zaman ve çabaya gereksinim duyar. Şirket verisi için ihtiyaç duyulan depolama alanı Bulut tabanlı çözümlerde oldukça fazladır.
  5. İşyerinde Kısıtlama Yoktur: Buluta -yetkilendirmeler çerçevesinde- herhangi bir yerden erişilebilir. Dolayısıyla şirket çalışanları gerektiği durumlarda, evden ya da başka herhangi bir uzak konumdan Buluta rahatlıkla erişim sağlayabilir. Bunun için sistemden bağlantı ve yetki almak yeterlidir. Bulut ortamı, bir ofis veya işyeriyle sınırlı değildir. Her yerde internet üzerinden erişim sağlanabilir.
  6. İşletme, Yenilik ve Büyüme Üzerine Odaklanabilir: İşletmelerin yönetim sorumlulukları Bulut satıcısı tarafından büyük ölçüde devralındığı için, kurum kendi işgücünü yenilikçi büyüme fikirlerine odaklanmaya yönlendirebilir. Yepyeni boyutlarda düşünebilir ve tamamen gelişmeye odaklanabilir. Bulut yoluyla oluşturulan ortak platform sayesinde büyüme olanağı, son derece olağandır.

Bulut ERP Sağlayıcısı Bulmak Zor Mu?

İyi bir Bulut ERP sağlayıcısı bulma konusunda aynı zorluklarla karşı karşıyaysanız, size yardımcı olabiliriz. Bir ERP bulut ortağı olan Oracle, ERP Bulut teknolojisinin vaat ettiği tüm avantajları beraberinden getirir. Kurum içi ERP çözümlerine kıyasla Oracle Bulut Servisi’nin maliyeti oldukça düşüktür.

erp sistemleri, oracle bulut

Oracle, işletme operasyonları içerisinde yönetimle ilgili her türlü sorununun cevabını verir. Bulut teknolojilerinde köklü bir geçmişi olan Oracle’ın uzmanlığı ve desteği, markası ile garanti altına alınmıştır. Oracle, kullanıcılarına çok daha iyi fırsatlar sunmak ve her zaman olduğu gibi güvenilir bir sistem sağlayabilmek için çalışmalarına son hızla devam ediyor.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde