Background Image

Oracle
Cloud Disaster Recovery

Büyük yatırımlar yaparak felaket kurtarma merkezi oluşturmak yerine, Oracle Bulut üzerinde Athena ile geliştirilmiş çözüm ile üst seviye teknoloji kullanan, yüksek güvenlikli ve iyi yönetilen felaket kurtarma merkezine sahip olun!

DETAYLI BİLGİ TALEP FORMU

* Bilgileriniz hiç bir kaynak ile paylaşılmayacaktır.

Oracle Cloud Disaster Recovery çözümü ile saniyeler içinde sisteminizi ayağa kaldırın!

Büyük yatırımlar yaparak felaket kurtarma merkezi oluşturmak yerine, Oracle Bulut üzerinde Athena ile geliştirilmiş çözüm ile üst seviye teknoloji kullanan, yüksek güvenlikli ve iyi yönetilen felaket kurtarma merkezine sahip olun!
iPad Screenshot

Ürün uzmanımız sizi arasın.

Detaylı Bilgi
ya da
Mail ile Detaylı Bilgi Talep Et

Felaket Anlarına Hazırlıklı Olun!

Oracle Cloud Disaster Recovery (Oracle Bulut DR) olarak nitelendirdiğimiz Bulut bazlı felaket kurtarma çözümü ile günümüzün en üst seviye teknoloji, güvenlik ve yönetim standartları Oracle Infrastructure as a Service (IaaS) yaklaşımıyla sunulur.

Athena tarafından uygulanan bu çözüm, içerisinde veritabanı yönetimi, veri işleme, veri ve dosya yedekleme araçlarını ve ortamlarını barındırır. Kritik önem taşıyan verilerinizde ve uygulamalarınızda olası bir lokal kesinti yaşamanız durumunda, saniyeler içinde Bulut üzerinden verinize ve uygulamalarınıza erişim sağlanmasını ve kullanıma alınmasını sağlar.

Feature Image

Oracle Bulut DR çözümü:

- Kurumsal veriniz ve sistemleriniz için yüksek kullanılabilirlik, veri koruması ve felaket kurtarma sağlar.

- Doğal afetler, anlık elektrik kesintileri, disk arızaları ve kullanıcı hataları gibi olaylar sonucunda kullanılmaz hale gelen veritabanı ve uygulamaların, sıfır veri kaybı ile yedeğinin tutulmasına ve kısa sürede “switch” işleminin yapılmasına imkan verir.

- Veri tabanı tarafında planlı olarak yürütülen çalışmalar için güvenli bir çalışma ortamı sunar.

Feature Image

Kurumlar Bulut DR çözümlerini:

- Birincil (“production”) veritabanları için bir ya da daha fazla sayıda senkronize veritabanı replikasyonları (stand-by veritabanı) oluşturmak için kullanır.

- Birincil veritabanlarını fiziksel olarak farklı lokasyonlara dağıtarak misyon kritik verilerin felaket kurtarma, sürekli erişilebilirlik ve kapsamlı veri korumasını elde eder.

Feature Image

Oracle Maximum Availability Architecture (Oracle MAA) olarak nitelendirilen mimari çözümleri; özel, genel yada hibrit bulut ortamlarında barındırılan Oracle veritabanları için en iyi veri koruma ve erişilebilirlik senaryolarını içerir.

Feature Image

Sistem yedeklerinden geri dönmek ile ulaşamayacağınız veri kurtarma süre hedeflerinizi (RTO) ve Felaket Kurtarma (DR) altyapınızı, Dataguard ve Active Dataguard kullanımı ile sağlar.

Athena Disaster Çözümü

1) Bulut DR çözümü için Oracle tarafından sunulan IaaS Bulut Mimari çözümleri ve ürünleri konumlandırılması gerekir.

2) IaaS ve PaaS çözümleri içerisinde yer alan Compute, Storage, Backup, Database Bulut servisleri, Oracle Bulut DR çözümüne belirli noktalarda hizmet eder. Kurumlar ihtiyaçlarına göre, edindikleri Oracle IaaS bulut ortamlarında Data Guard yada Active Data Guard stand-by sistemi konumlandırabilirler.

3) Hibrit bulut DR sistemine özel bir takım uygulama detayları olmakla birlikte, bu çözüm Oracle MAA’nın diğer tüm Data Guard kullanım senaryolarına benzer bir mantık ile yapılandırılır, DR için DBaaS konumlandırmasını prosedürel bir yaklaşımla gerçekleştirilir.

4) DR sisteminin bulutta etkinleştirilmesi, Oracle DB bulut servisinde bir Data Guard stand-by veritabanının oluşturulmasını gerektirir.

5) Bu veritabanı örneği oluşturulduğu anda, Data Guard on-premise birincil veritabanı ve buluttaki stand-by veritabanını senkronizasyonunu sağlanır.

Feature Image
Feature Image

Athena Oracle Bulut DR Çözümünün Temel Avantajları

Etkili bir felaket kurtarma planı, uzak bir veri merkezi tahsis edilmesi, yönetilmesi ve idame edilmesi ihtiyaçlarından ötürü oldukça maliyetli olabilir. Bu maliyet, sermaye yatırım giderleri, sistem yönetim yazılımları, uzaktan bakım&destek danışmanlık giderlerini içerir.

Athena Oracle Bulut DR çözümü, mevcutta bir felaket kurtarma (DR) ortamı bulunmayan ya da uzak bir veri merkezi barındırmanın yüksek zahmet ve maliyetlerine girmek istemeyen kurumlar için, stand-by veritabanları barındırmak için başarılı bir çözüm alternatifi sunar. Bu çözümlerde canlı (“production”) veritabanları on-premise olarak kurum bünyesinde kullanılmaya devam ederken DR için kullanılan stand-by veritabanları ise Oracle Bulut’da konumlandırılır; bu model de genellikle hibrit bulut implementasyonu olarak nitelendirilir.

Dataguard switch işleminin yapılması ile yedekten geri dönme süresini ortadan kaldırır ve olası bir block corruption durumunun önüne geçer.

Bulut DR Çözümü İçersinde Data Guard

Avantajlar

Canlı ortamda yapılan yükseltme veya yama işlemlerinde veritabanını “switchover”eder.

Yük altında çalışan canlı ortamlarda, raporlama ve yedekleme gibi işlemleri yapmak yerine aktif modda çalışan bir veritabanına gerekli iş yükünü taşıyarak daha hızlı bir raporlama ortamı sağlar.

Olası felaket durumlarında farklı lokasyonlarda konumlandırılan dataguard stand-by veritabanı, yüksek kullanabilirlik ve sıfır veri kaybı ile devreye alınır.

Athena Hakkında

Athena Bilişim Çözümleri, 2006 yılından bu yana kurumsal iş çözümleri ve bilgi teknolojileri alanında danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. 10 yılı aşkın süredir 25 kişilik uzman kadrosu ile çalışmalarını sürdürmekte olup; Oracle ERP, SCM, HCM, Uygulama Geliştirme, Bulut bilişim ve Primavera çözümlerinin yanı sıra e-Devlet, Atlassian, B2B, .NET, Java, Mobil Uygulama Geliştirme, IT ve Network yönetim çözümleri ve kurum içi işbirliği araçları alanlarında uçtan uca çözümler sunmaktadır. Firma, SaaS/IaaS alanlarındaki sertifikasyonları sayesinde Oracle iş ortağı olarak stratejik bir konumda bulunmaktadır. 


Athena Bilişim, Oracle başta olmak üzere iş ortaklığını sürdürdüğü önde gelen yazılım firmaları ve çözümlerinde; tüm implementasyon, danışmanlık, bakım & destek ve uygulama geliştirme alanlarında derin mühendislik bilgi birikimi ve uzman danışman kadrosu ile müşterilerine değer katan, yenilikçi ve yüksek teknoloji çözümler sunmaktadır.