Minerva, Bulut Çözümleriyle Fark Yaratıyor

900 0
900 0

Günümüzün yükselen teknolojisi Bulut, farklı yazılım firmalarının ürünleri ve çözümleri ile gittikçe zenginleşiyor, teknoloji dünyasındaki yerini ve önemini arttırıyor. Bu yükselişin farkında olan firmalardan biri de Minerva Bilişim. Türk yazılım firması olan Minerva, ülkemizde geliştirdiği Bulut çözümleriyle sektörün dikkat çeken firmaları arasında yer alıyor.

2002 yılından beri kullandığı Cloud ERP çözümleri, sunduğu kolay yönetilebilir ve sürdürülebilir altyapısıyla sektörün öncü isimlerinden biri konumunda bulunuyor.

Bulut Çözüm Öncüsü Minerva

Minerva, 1987 yılından beri Türkiye’de yazılım sektöründe faaliyet gösteren  geliştirdiği çözümler ve tamamladığı çok sayıda proje ile iş yönetimi yazılımlarına odaklanmış bir yazılım şirketi. Müşterilerine, bulundukları sektörlerde gerçek anlamda rekabet avantajı yaratacak iş yönetimi yazılımlarını sunmayı ve gerekli hizmetleri vermeyi amaçlayan firma aynı zamanda, günümüzde yazılım firmalarının yatırım yapmakta olduğu Bulut hizmetlerinin öncüleri arasında bulunuyor. 2002 yılında başlattığı ve tamamen web tabanlı Cloud ERP çözümleriyle Türkiye’de bir ilk olmayı başarmış Minerva, günümüzde iş dünyasının hemen hemen bütün sektörlerinin ihtiyaç duyduğu uygulamaları geliştiriyor ve satış sonrası destek hizmeti veriyor.

2001 yılında uygulama platformunu internet ortamında çalışacak şekilde tasarlayan firma, 2002 yılında beri tek bir veri merkezinde konumlandırdığı altyapısı sayesinde, aynı altyapıyı kullanarak onlarca firmaya hizmet veriyor. Sadece Türkiye’de değil, Amerika’da bulunan ofisiyle de müşterilerine başarılı çözümler sunan Minerva, başarısının sırrını sahip olduğu özenli ve seçici hizmet anlayışına bağlıyor.

Daha Sürdürülebilir, Daha Yönetilebilir

Minerva, 2002 yılında inşaa ettiği %100 web tabanlı Cloud ERP altyapısında ilk sürümlerinden beri Oracle’ın PL&SQL’ini kullanıyor. Bu dilin çıktığı günden beri değişmeyen mantığı, sadece ekleme ve güncellemelerle zenginleşen yapısı sayesinde Minerva ilk günden beri inşaa ettiği formatını aynı şekilde kullanabiliyor. Arka planda veri tabanı fonksiyonlarını kullanan bu altyapı, ön tarafta sadece HTML kullanıyor.

oracle bulut, minerva

Bu durumu şu şekilde özetlemek mümkün: Oracle 8 veritabanı bir üst versiyon olan Oracle 9’a yükseldiğinde Minerva’nın tek yapması gereken PL&SQL’de oldukça kolay ve ufak çapta güncellemeler yapmak olmuş. Bu sayede Minerva 2002 yılından beri gerçekleşen her güncellemeye ve  yeniliğe oldukça kolay bir şekilde adapte olmayı başarmış. Oracle veritabanı 8 sürümünden 12c sürümüne kadar rahat geçişler yaşayan Minerva geliştirdiği PL&SQL kütüphaneleri ile rahat bir şekilde Oracle Cloud’a database as a service hizmeti ile adapte olmuş durumda. Oracle’ın elastik ve güçlü altyapısının da desteği ile elde edilen bu başarı, Minerva’nın günümüz Bulut teknolojilerine oldukça kolay bir şekilde adapte olmasına da olanak sağlıyor. Bunu Oracle’ın sürdürülebilir teknolojiler üretmeye yönelik stratejisinin kanıtı olarak ifade ediyor.

Bu esnek yapı sadece Minerva’ya değil, firmanın farklı çözüm hizmetleri sunduğu, farklı sektörlerden pek çok firmaya da katma değer sağlıyor. Minerva’nın geliştirilmeye açık Cloud ERP yapısı sayesinde firmaların donanım altyapısı gereklilikleri, veri tabanı durumu, yedekleme & performans gibi konularda endişelenmesine gerek kalmıyor. Şirketlerin her türlü ihtiyacına yönelik hizmetler geliştirebilen Minerva, esnek çalışma yapısı sayesinde çalıştığı firmalara diğer yazılım şirketlerinin sunduğu olanaklardan daha zengin bir hizmet sunuyor.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde