Oracle, Startup Turkey 2017’de Girişimcilerle Bir Araya Geliyor

1034 0
1034 0

Türkiye’nin en büyük startup etkinliklerinden biri olan Startup Turkey, bu yıl 22-25 Şubat tarihleri arasında Antalya’da Akra Barut Hotel’de gerçekleşiyor.  Hızlandırıcı programı ve erken aşama yatırımcısı Etohum tarafından 9 yıldır düzenlenen etkinlikte, bu yıl da dünyada bilişim ve teknoloji sektörüne yön veren pek çok isim yer alıyor. Farklı konuşmacıların sahnede olacağı, pek çok panel ve networking etkinliğinin gerçekleştiği etkinlikte, Oracle ‘workshop sponsoru’ olarak girişimcilerle buluşuyor.

700 katılımcı, 150’den fazla yatırımcı ve 100’e yakın girişimcinin katıldığı 9. Startup Turkey etkinliği bu yıl da sektörün en büyük etkinliklerinden biri olmaya aday. Avrasya’nın en büyük internet buluşmalarından biri olan Startup Turkey’de pek çok melek yatırımcı, mentor, iş adamı ve internet girişimcisi bir araya gelerek bilgi paylaşımda bulunuyor. Yatırımcıların yeni girişimlerle ilgili sunumları dinleme fırsatı bulduğu etkinlikte, girişimciler de kendilerine yatırım yapabilecek isimlerle tanışma şansı elde ediyor. Etkinlikte farklı konu başlıklarında düzenlecek olan sunum, panel ve konuşmalar sayesinde geçtiğimiz yıl sektörde yaşanan gelişmeler ve yenilikler değerlendiriliyor.

Oracle Startup’ların Yanında

Bu yıl etkinliğe workshop sponsoru olarak katılacak olan Oracle  için, ‘Startup Turkey’ oldukça önemli bir yere sahip.  Kendi teknolojilerinin startuplar için de ulaşılabilir olduğunu belirten Oracle, girişimcilerin işletmeleriyle ilgili hayallerini Oracle teknolojileriyle gerçekleştirebileceğini vurguluyor. Haziran 2016’dan beri başlattıkları bir projeyle startup’lara ulaşmak için adımlar atan Oracle, Türkiye’nin de içinde bulunduğu MENA Bölgesi’nde 7 ülkede 25 adet İnkübasyon Merkezi’nde başlattığı programlarla girişimcilere verdiği desteği en üst seviyeye taşımayı hedefliyor. Oracle, Startup Turkey’de ise hem kendi deneyimlerini, hem de teknolojilerini anlatmak için hazır. 

Oracle ve startup’ların nasıl bir araya gelebileceğine, girişimcilerin hem büyüme aşamasında, hem de büyüdükten sonra Oracle teknolojilerinden nasıl faydalanabileceğine değinilecek olan sunumlarda, aynı zamanda farklı örnekler üzerinden Oracle Bulut Servisi tanıtıyor. Mobil Bulut Servisi’ne dair bilgilerin de yer alacağı sunumda, girişimciler Oracle teknolojileriyle ilgili sorularına cevaplar alabiliyor.  PaaS ve IaaS servislerine de yer verilecek olan anlatımlarda, girişimciler anlatılan somut örnekler üzerinden bu hizmet ve servisleri daha iyi bir şekilde tanıtılabiliyor ve kendi teknolojilerine nasıl adapte edebilecekleri hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar.

Etkinliğin 3. günü, 24 Şubat’ta gerçekleşecek olan workshop,  ‘Dev@OracleCloud for Startups’ başlığıyla saat 14.00’da çalıştay alanında gerçekleşiyor. Oracle Türkiye & Orta Asya Bulut Teknolojileri Danışmanı Tolga İngenç ve Oracle Bulut Platform Satış Danışmanı Eren Akbaba tarafından yönetilecek workshop’da girişimcileri pek çok değerli bilgi bekliyor.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde